Виготовлення віконних ґрат із профільних труб


Зміст:

1. Віконні решітки та їхнє призначення

Для забезпечення безпеки багатьох видів приміщень, їхні власники вдаються до оснащення вікон ґратами. Такі запобіжні заходи зумовлені тим, що запобігти проникненню зловмисників тільки встановленням надійних вхідних дверей зі сталі — недостатньо. Статистика показує, що віконні прорізи та балконні двері перших і останніх поверхів будівель — найбільш уразливі для злому.

or2
or3.1
or1

На щастя, крім захисних ролетів існують металеві решітки, що дають змогу мінімізувати ризик проникнення «гостей». Їх різноманітність настільки широка, що вже мало нагадує клітку «тюремного типу». Крім красивого, а іноді й оригінального, зовнішнього вигляду, такі решітки стали багатофункціональними і технологічними виробами. На відміну від ролетного аналога, вони не закривають доступ світлу, дають змогу провітрювати приміщення і мають гідний вигляд на різних типах будівель.

2. Різновиди та особливості захисних віконних решіток

Незважаючи на можливість надання решіткам різноманітної геометричної форми, виділяють чотири базові різновиди захисних віконних конструкцій:

  • • знімні грати. Замість зварювання її кріплять різьбовими металовиробами, що дозволяє при необхідності легко зняти її без застосування болгарки або зварювання.;
  • • розпашний вид решітки. Має принцип роботи дверей, складається з полотна, рами і навісу. Створюється в однопільному і двопільному варіантах. При закритті її стулки фіксуються між собою навісним замком;
  • • складна (розсувна) решітка характерна рухом у площині отвору, складається із зафіксованої рами і «гармошки» у формі ромба;
  • • стаціонарний тип віконної решітки. Готовий виріб фіксується в стіну. Такий варіант вважається найнадійнішим і недорогим.

3. Вибір будівельного матеріалу та інструментарію для виготовлення решіток

Обраний матеріал для створення решітки відповідає за її надійність і стійкість до механічних пошкоджень та вандального впливу, тому провідний матеріал решіток — вироби металопрокату.

3.1 Профтруби як основний матеріал у створенні решіток

Популярним варіантом вихідного матеріалу для створення віконних решіток, крім металевих прутів, стали профільні труби. З цього виробу трубного прокату можна виготовити решітки будь-якої геометричної форми: трикутні, круглі, арочні. З їхніми розмірами теж немає проблем, ними можна закрити вікно будь-якого розміру.

Для цього застосовують труби малого перетину, наприклад, профільні труби 20х20 міліметрів. Вони добре піддаються згинанню і зварюванню, тому з них можна створити всілякі варіації решіток. Часто решітки для віконних прорізів роблять плоскими, але «дуті» варіанти також затребувані. Вони підходять для створення певного декоративного ефекту, дають змогу відкрити кватирку назовні і встановити віконний кондиціонер.

op6

3.2 Необхідне обладнання для створення та встановлення віконної решітки

Створення подібного агрегату вимагає обов’язкової наявності низки ручних і електричних інструментів для роботи:

  • • молот;
  • • ковадло;
  • • електродриль;
  • • апарат для зварювання;
  • • апарат для зварювання;
  • • трубогиб або кондуктор.

4. Виготовлення майбутньої віконної решітки

Набирає популярності виготовлення такого типу захисного виробу своїми руками, із застосуванням профільних труб. Обумовлено це тим, що такі елементи легко піддаються зварюванню, а їхня зручна форма перетину дає змогу створити цікаві дизайнерські рішення. Також, ціна на профільний трубопрокат різного типорозміру доступна для споживачів.

4.1 Ескіз майбутнього виробу

Вибір типорозмірів матеріалів для решітки та їхня кількість безпосередньо залежать від обраної моделі майбутньої решітки, тому спочатку рекомендується створити ескіз із позначенням форми та параметрів бажаної захисної конструкції. За створеним ескізом буде простіше визначити технологію і послідовність робіт.

or9
or11
or8

4.2 Виготовлення ґрат

Згідно з розмірами креслення-ескізу підготовлені матеріали нарізаються болгаркою. За бажання прикрасити решітку фігурними декоративними елементами з арматури їх згинають трубогибом, кондуктором або за допомогою паяльної лампи і лещат за створеним візерунком. Після закінчення підготовки вихідних деталей, приступають до зварювання каркаса захисного виробу, а потім отриману конструкцію відшліфовують і фарбують.

4.3 Особливості встановлення

При самостійному виготовленні подібного агрегату, слід врахувати деякі нюанси.

За необхідності кріплення решітки на стіни навколо віконного отвору рекомендується відзначити межі її майбутнього розташування, за якими згодом знімаються розміри. Чітко зняті проміри і правильно виконаний ескіз конструкції гарантують точне виготовлення і монтаж.

Зазвичай віконні решітки збирають методом зварювання окремих готових деталей у єдину конструкцію, тому їхнє самостійне збирання не складне. При цьому деталі можна просто зігнути, піддати холодному або гарячому куванню. Міцність таких сталевих елементів забезпечується наявністю 4-х ребер жорсткості і якістю використовуваної у виробництві сталі. Але, як альтернативний варіант, встановлення решітки проводиться за допомогою вбивання арматурних відрізків у віконний укіс, застосування Г-подібних кронштейнів або різьбового штифта.