Зведення металоконструкцій із профільних труб
Зміст:
- 1. Чому саме металоконструкції
- 2. Різновиди металоконструкцій
- 3. Виготовлення металоконструкцій
- 4. Особливості монтажу металоконструкції
1. Чому саме металоконструкції
Відповісти на запитання «Чому саме металоконструкції?» досить просто, адже їх використання стало вигідним і практичним методом зведення різнотипних об’єктів. Завдяки їм істотно знижуються трудовитрати і скорочуються терміни будівництва. Для приватних і державних організацій, які потребують швидкого і, головне, якісного спорудження будівель, металеві конструкції — ідеальний варіант.


Активне застосування конструкцій з металу у сфері будівництва пояснюється тим, що вони:
- — доступні;
- — пожежобезпечні;
- — сейсмостійкі;
- — енергоекономічні;
- — прості в експлуатації;
- — зручні в транспортуванні;
- — мають невелику вагу;
- — не потребують складного фундаменту;
- — швидко виготовляються і монтуються;
- — високоміцні, надійні та довговічні;
- — дають можливість монтування в будь-яку погоду.
- • легкість;
- • технологічність;
- • швидкий монтаж і демонтаж;
- • високі декоративні властивості;
- • просторова жорсткість, міцність.
- • павільйон
- • ангар і склад
- • торгове приміщення
- • тентова конструкція
- • спортивні, розважальні та культурні об’єкти.
- • теплиця
- • сходи
- • огорожа
- • навіс і козирок
- • перила, поручні та ін.
- • Розмітка ґрунтується на обчисленні та позначенні необхідної довжини трубопрокатного виробу. Для цього необхідні метр і маркер.
- • Різання. Після проведення попереднього пункту приступають до нарізки труб за допомогою болгарки, труборіза або ножівки.
- • Згинання за допомогою спеціального трубогиба або лещат і паяльної лампи дасть змогу надати трубі необхідну дугоподібну форму.
- • Кріплення елементів один до одного проводиться кількома способами: зварюванням, кріпленням за допомогою готових кріпильних хомутів, фітингів або краб-систем і з’єднанням за допомогою болтів і саморізів. Кріплення способом зварювання забезпечить надійне з’єднання, але застосування додаткових елементів дасть змогу швидко змонтувати і демонтувати каркасну металоконструкцію, перенести і зібрати її на іншому місці.
- • Пробивання отворів. При з’єднанні труб кронштейнами і болтами за допомогою дриля або спеціального професійного верстата пробивають отвори необхідного розміру.
- • Встановлення деталей вимагає дотримання точності, тому під час їх компонування обов’язково користуються рівнем.
1.1 Вимоги до металоконструкцій
Використання профільного трубопрокату, головним чином, зводиться до створення будівель, металоконструкцій, опор, перекриттів і каркасів будівель. Створюваним металоконструкціям повинні бути притаманні:
Забезпечити конструкцію цими показниками можна застосувавши в збірці металеві профільні труби.
2. Різновиди металоконструкцій
Доступна ціна на профільний трубопрокат і якість цієї продукції зумовили її затребуваність як провідного будматеріалу для складання конструкцій. Профтруба — базовий виріб для створення таких металоконструкцій, як:
1. Швидкомонтовані будівлі:



2. Споруди загального призначення:



3. Виготовлення металоконструкцій
Підбір типу матеріалу безпосередньо залежить від призначення та умов експлуатації майбутнього об’єкта для ефективного зведення майбутніх конструкцій. Їх створення передбачає застосування у виробництві прокатних низьколегованих і вуглецевих сталей або сплавів з титану, вартість якого значно вища та відчутно відбивається на остаточній ціні робіт. Компанія «ТЕСПРО-СП» виготовляє вироби трубопрокату з найбільш затребуваного і популярного виду сталі — Ст3, що характеризується високими механічними властивостями, непіддатливістю загартуванню, показником помірної пластичності і невеликою вагою.
3.1 Проектування металоконструкцій
В обов’язковому порядку виготовлення і монтаж металоконструкцій передбачають виконання попереднього проектування. Воно ґрунтується на використанні креслень, запропонованих клієнтом або складених фахівцями в цій галузі. Для проєктування використовують інноваційні технології та комп’ютерні програми, що спрощують розробку об’єкта. Такий підхід спрощує створення проєкту, дає змогу проаналізувати попередній підсумок робіт, розробити проєкт від простого ескізу до креслення в найдрібніших деталях.



3.2 Матеріал для виготовлення металоконструкцій
Профільна труба набула популярності п’ять років тому. Цей вид сталевого виробу модифікувався зі звичних круглих металевих труб. Найчастіше він використовується в будівництві для монтажу різних типів металевих конструкцій.
Зважаючи на доступність профільних труб 40х40 мм середньостатистичному покупцеві та їхньому зручному розміру перерізу, вони — найбільш ходовий варіант будівельного виробу у створенні металоконструкцій. Цей розмір застосовується для зведення споруд загального призначення: теплиць, огорож, навісних конструкцій, перил тощо.
При будівництві парканів, створенні решіток і додаткових деталей каркаса різних металевих конструкцій, застосовують виріб з меншим перетином, наприклад профільну трубу 40х20 міліметрів або 20х20 міліметрів.
Для зведення навісів, воріт, спортивних тренажерів, інших швидкомонтованих будівель, створення опорних і несучих елементів потрібні більш стійкі до навантажень труби. Найчастіше для подібних об’єктів застосовують труби з перетином профілів у 60х40 мм і більше.


Підбирати параметри цього профільного виробу рекомендується виходячи з особливостей майбутньої конструкції — розмірів, ваги та умов експлуатації.
3.3 Етапи виготовлення металоконструкцій
Процес складання конструкцій з металу не обходиться без виконання низки технологічних процедур. Кожна з них важлива для тієї чи іншої стадії створення металоконструкції. Розглянемо основні процеси та інструменти для їх виконання.



4. Особливості монтажу металоконструкції
Монтаж металевої конструкції передбачає дотримання вимог і дотримання схем КМД. Процес установки стартує строго після підготовки фундаменту і необхідних точок опори майбутньої споруди.
Особливості технології складання конструкцій з металу полягає в тому, що легкі конструкції збираються за допомогою застосування болтів, а важкі види — способом зварювання, що забезпечує більш міцний і надійний монтаж. Головна умова — висока якість збирання та встановлення, тому зведення слід довірити серйозній організації, що має спеціалізовану техніку і штат, заснований на професійних висококваліфікованих висотниках і монтажниках.