Виготовлення парканів (огорож) із профільних труб


Зміст:

Багато власників приватних територій, та й мешканці квартир, з метою захисту і облагороджування своїх ділянок купують готові конструкції, або самостійно виготовляють паркани та огорожі необхідних їм розмірів. В обох випадках потрібно вибрати хороший будівельний матеріал для складання паркану, адже він повинен внести якусь естетику в ділянку і захищати її від проникнення сторонніх.

za1
z1.1
z1.2
z1.3

1. Вибір матеріалів та інструментів для виготовлення парканів

Варіантів такої необхідної конструкції багато — висока або низька, дерев’яна, цегляна, бетонна, кам’яна або металева. Для створення довговічної і надійної огорожі та економії фінансів, металевий варіант найпопулярніший, адже ціна на профільні труби, які найчастіше використовуються для подібної споруди, цілком доступна.

1.1 Матеріали для виготовлення парканів

Профільна труба, як вид будівельного матеріалу, унікальна і багатофункціональна. Область її застосування широка — її різні розміри успішно використовуються в будівництві парканів. При побудові такого типу огорожі, профільні труби служать для створення каркаса конструкції та її опорних стійок.
Чому не використовувати труби круглого перетину для створення опорних стовпів, запитаєте Ви? Їх можна застосувати, але при бажанні змонтувати паркан з профнастилу, перевагу краще віддати профільному варіанту, зважаючи на зручну (прямокутну або квадратну) форму.

Вибирати параметри труби для опорних стовпів, слід виходячи з висоти майбутнього паркану, а розміри труб меншого діаметру, для складання каркаса, установки поперечок і лаг — з огляду на тяжкість облицювального матеріалу.

Цей тип продукції трубного прокату завод «ТЕСПРО» створює з марок сталей високої якості, тому огорожа, зібрана на каркасі з профільних труб, надійна і якісна:

z2

Такий вибір будівельного виробу обумовлений довгим терміном служби матеріалу і простотою установки. Незважаючи на надійність бетонних стовпів, їх створення стане трудомістким, та й недешевим процесом, а вибір дерев’яного варіанту не прослужить довгі роки.

При складанні каркаса паркану на рівну грань профтруби зафіксувати інші елементи паркану буде набагато простіше. Її плоска поверхня зручна для щільного і надійного кріплення деталей, а прямокутна форма дає змогу без зусиль стикувати їх за допомогою зварювання.

У будь-якому разі обирати розміри труб слід виходячи з висоти майбутньої огорожі та з урахуванням подальшого використання облицювального матеріалу. Що важчий матеріал для обшивки каркаса, то більшим має бути перетин труб, на які він буде кріпитися.

Популярністю користуються труби профільні перетином 40х40 мм. Їх використовують для виготовлення маленьких огорож для клумб та інших ділянок, а також створення допоміжних елементів.

1.2 Інструменти для виготовлення та встановлення парканів

Для роботи з профільними виробами трубного прокату потрібні такі інструменти:

2. Види парканів

На основі застосування профільних труб можна змонтувати два найбільш ергономічні види парканів:

  • • зварний паркан — гідна заміна кованій огорожі. Його перевага — легкість монтажу. Встановлення подібної огорожі не вимагає великої витрати часу. Зварний паркан із профільних труб невеликого перерізу виглядає акуратно й естетично, що робить його універсальним для будь-якої території.
    z10
  • • секційний паркан — найпоширеніший вид огорожі. Популярності він досяг завдяки оптимальному співвідношенню ціни, якості та практичності. Для створення цієї панельної огорожі використовуються оцинкований прут або рабиця.
    z11

Їхні низькі за висотою варіанти слугують захистом для грядок, клумб, спортивних та ігрових майданчиків, газонів і дерев.

3. Етапи виготовлення майбутнього паркану

Щоб зведення паркану стало легким, швидким і організованим процесом, слід раціонально спланувати послідовність проведення робіт.

3.1 Ескіз паркану

Спочатку визначтеся із зовнішнім виглядом конструкції, чи буде вона стандартною рівною або ж з декоративними елементами. Для візуалізації створіть ескіз із відповідними позначками розмірів деталей. Це надалі спростить розрахунок витратних матеріалів.

 

zb1
zb2

3.2 Процес виготовлення паркану

  • 1. Встановлення несучих опор
  • Цей етап охоплює підготовку ям для встановлення опор, нарізку виробів необхідної довжини під несучі стовпи, їхній монтаж і зміцнення цементним розчином. Для створення стійок огорожі оптимальний вибір перетину профільних труб – 60х40 мм, для парканів середнього розміру застосовують профільні труби 50 мм х 30 мм.

    zb14
  • 2. Збірка каркаса
  • На цьому етапі нарізаються і поетапно приварюються секції каркаса. Вони збираються і кріпляться до опорних стовпів по черзі або ж приварюються до них після повного складання.

    Як горизонтальні стійки використовуються профільні труби з перетином 50х30 або труби з профілями 50х25 міліметрів.

    zb15
  • 3. Обшивка та декорування каркаса
  • Декоративні елементи нарізають, формують і кріплять до каркаса за створеним кресленням.

    zb16

    Якщо ж паркан задуманий без подібних деталей, тоді його обшивають сіткою рабицею, профнастилом або іншим обраним матеріалом.

    z17
    z18
  • 4. Фарбування огорожі
  • Щоб захистити конструкцію від іржавіння, рекомендується її знежирити, зачистити зварні шви, після чого покрити елементи фарбою.

    zb19

3.3 Встановлення паркану

Головне при встановленні паркану з профільних труб — забезпечити стабільну основу. Щоб цього досягти, опорні стовпи слід заглибити в ґрунт і забетонувати. Закладати труби в бетон рекомендується хоча б «ямковим» методом, оскільки способи вкручування або забивання не найкращі варіанти для високого паркану. Встановлювати стійки огорожі краще з дотриманням 2.5-3 метрового кроку між ними.

z20

Каркас паркану монтується на опорні стовпи двома способами:

1) окремо збирається каркас і в готовому вигляді приварюється до опор;

2) деталі каркаса поетапно монтуються на опорні стійки: спочатку кріпляться горизонтальні елементи, а потім на них приварюються вертикальні.

z21

Конструкція з металевих профтруб прослужить довгі роки, на відміну від бетонного і дерев’яного аналогів. Сталева профільна труба — це гарант міцності та стійкості будь-якої конструкції!